< Powrót
Czy warto ubezpieczyć dziecko poza szkołą?

Czy warto ubezpieczyć dziecko poza szkołą?

Mowa tu o popularnym NNW (ubezpieczenie szkolne). Ma ono za zadanie chronić dziecko przed wszelkimi nieszczęśliwymi wypadkami. Wypadki takie wiążą się z trwałym uszczerbkiem na zdrowiu. Szacuje się, że średnio w roku szkolnym dochodzi do ok. 80 tysięcy wypadków. Wypadki te mają miejsce w salach lekcyjnych, na boiskach czy korytarzach.

Czy ubezpieczenie dziecka w szkole jest obowiązkowe

Nie, jest to świadczenie całkowicie dobrowolne. Dyrektorzy szkół często wprowadzają w błąd opiekunów swoich podopiecznych. Dyrektorzy informują że jest ono obowiązkowe i wchodzi w skład wszelkich opłat, uiszczanych na początku roku szkolnego. Ponadto, rodzice, opłacając ubezpieczenie dla swojego dziecka, często nie są powiadamiani o warunkach umowy, o wyborze danej oferty już nie wspominając.

Waga polisy ubezpieczeniowej dla dziecka

Nie można zapomnieć o tym, jak bardzo ważna jest owa polisa. Dbając o swoje dziecko na co dzień, nie możemy przecież zapomnieć o zagrożeniach, czyhających na nie w okresie dzieciństwa. Ubezpieczenie dla swojego dziecka możesz kupić samodzielnie. Wybierz spośród ofert na rynku (np. ubezpieczenie szkolne e-parasol). Zwykle do wyboru są różne pakiety, od tych podstawowych do tych, które ubezpieczają dziecko przed wszelkiej maści wypadkami, a także przed ich następstwami (np. rehabilitacja).
Rok szkolny tuż tuż, więc mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię do tego, by już teraz poszukać najlepszej oferty dla siebie i Twojego dziecka!