< Powrót

Komfort psychiczny a ubezpieczenia

Poczucie bezpieczeństwa materialnego jest w dzisiejszych czasach bardzo pożądane. Zastanów się, czy kupując dany produkt, nie myślisz o tym, że wydając na niego swoje pieniądze, musisz liczyć się z tym, że może on ulec uszkodzeniu? Jest to w zupełności naturalne- chcemy rzeczy, które będą trwałe i posłużą nam na lata. Jednak z tyłu głowy często posiadamy myśl o tym, że nic nie jest wieczne, a przypadki rządzą naszym losem.

Digitalizacja życia sprawia, że wszystko wokół nas pędzi, nabiera rozmachu. Żyjemy intensywnie, wprost nie mogąc się zatrzymać. Często, gdy coś stanie się nie po naszej myśli, czujemy się rozbici i „wypadamy z obiegu”. Ubezpieczając swoje przedmioty, wykluczamy możliwość rozproszenia w bardzo krótkim czasie. Ponadto, mamy pewność, że nasze finanse nie zostaną naruszone poprzez wypadek losowy.

Doskonale wiesz, jak świetnym uczuciem jest bezpieczeństwo, w tym bezpieczeństwo finansowe. Każdy z nas chciałby ograniczyć stres i związane z nim napięcia, które powodują poczucie niestabilności.
Mamy nadzieję, że chociaż trochę przekonaliśmy Cię do tego, że warto pozwolić sobie na zmniejszenie swoich obaw poprzez ubezpieczenia- roweru, okularów, czy też zegarków.