< Powrót
Rowerowe boom na rynku

Rowerowe boom na rynku

Tendencja do wyboru roweru jako środka transportu jest bardzo wyraźna- wzrost ich sprzedaży w ubiegłym roku wzrósł o 5,7 proc., a w przypadku rowerów elektrycznych aż 40 procent.

Co przemawia za wyborem roweru jako środka komunikacji?

Przede wszystkim elastyczność i możliwość wyboru trasy na własną rękę. Kto nie chciałby ominąć korków, wracając do domu po ciężkim dniu w pracy? Taką właśnie możliwość daje nam przemieszczanie się rowerem.

Altruistyczna strona poruszania się rowerem

Chcemy być eko- kupujemy zdrową żywność, segregujemy śmieci i właśnie… wybieramy rower! Jest to najmniej inwazyjny środek komunikacji, przez swoje nieemitowanie spalin do środowiska.

Dlaczego ubezpieczamy swoje rowery?

Nasze wymagania co do rowerów rosną- mają być nie tylko dobrej jakości, ale także estetycznie przypaść nam do gustu. Wobec tego ich ceny ulegają podwyżce. Kupując drogi przedmiot, chcemy, by służył nam przez lata, jednak nie zawsze tak jest. Nie da się uniknąć niektórych, niezależnych od nas zdarzeń i wypadków, dlatego świetnym wyjściem jest ubezpieczenie. W związku z tym coraz większa ilość konsumentów się na nie decyduje. Zyskują dzięki niemu pewność, że w razie wypadku ich finanse nie zostaną naruszone przez kosztowne naprawy, a oni sami nie będą musieli na długo wracać do korzystania z samochodu, autobusu czy tramwaju.