< Powrót

Ubezpieczenie okularów, czy warto?

Zastanawiasz się nad kupnem okularów, lub jesteś właścicielem okularów? Polisa na okulary to coś, co może Cię zainteresować, zobacz dlaczego.

Okulary w dzisiejszych czasach coraz częściej stanowią nieodłączny element naszego życia. Nasze oczy narażone są na przeciążenia wynikające z otaczającej nas technologii. W niektórych branżach stało się standardem noszenie okularów korekcyjnych w zwłaszcza w tych, w których stale pracujemy przy komputerze. Ten element wyposażenia narażony jest na zniszczenia wynikające z ciągłej eksploatacji oraz na kradzieże zwłaszcza te bardziej ekskluzywne modele. Aby uniknąć utrapień i trosk o swoje okulary, a także zaoszczędzić na potencjalnej naprawie warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie.

O ubezpieczeniu

Ubezpieczenie takie zazwyczaj obejmuje okulary korekcyjne na wszelkie szkody podczas trwania ubezpieczenia, np.: uszkodzenie, kradzież, porysowanie szkieł.
Więc przy wyborze warto zastanowić się nad okresem ubezpieczenia i jakie szkody pokrywa. Takie ubezpieczenie okularów obecnie jest oferowane przez wiele towarzystw ubezpieczeniowych. Dlatego warto rozejrzeć się za najbardziej odpowiadającej nam polisie.

Podsumowanie

Jeżeli chcesz żyć bez stresu o swoje okulary i nie martwić się kradzieżą lub zniszczeniem warto pomyśleć o ubezpieczeniu. Zwłaszcza że coraz częściej swoje okulary możesz ubezpieczyć bezpośrednio u sprzedającego. Salony coraz częściej decydują się na poszerzenie swojej oferty o zakup polisy dla dobra swoich klientów.